Dog's Life
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Training / Walking / Grooming / Sitting / Puppy Pack Visits : κατ' οίκον.
 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

 

 Ο σκύλος μου είναι

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Dog's Life
Webmaster
Dog's Life


Αριθμός μηνυμάτων : 80
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2011
Ηλικία : 52
Τόπος : Χαλκίδα

Ο σκύλος μου είναι Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ο σκύλος μου είναι   Ο σκύλος μου είναι EmptyΣαβ Ιαν 29, 2011 2:20 pm

Ο σκύλος μου είναι:

1. Φίλος. Τίμιος και παντοτινός.
2. Σύντροφος. Ζεσταίνει κι ομορφαίνει το σπίτι μου.
3. Γυμναστής. Μαζί περπατάμε, τρέχουμε, κολυμπάμε, σκαρφαλώνουμε, παίζουμε. Αποτελεί μια αφορμή για να κάψω καμιά θερμίδα παραπάνω.
4. Διασκεδαστής. Με κάνει συνέχεια να γελάω. Μου φτιάχνει το κέφι όταν είμαι στις μαύρες μου.
5. Προστάτης. Όταν είναι δίπλα μου δεν τολμάει κανείς να με πειράξει.
6. Φύλακας. Κοιμάμαι ήσυχος το βράδυ γνωρίζοντας ότι το σπίτι το φυλάει αυτός.
7. Τέλειος Ακροατής. Όταν του μιλάω κάθεται και μ’ακούει, ότι σαχλαμάρα κι αν του πω χωρίς να με κρίνει και να με παρεξηγεί.


Ακόμα,

8. Με αγαπά τόσο πολύ που θα πέθαινε για χάρη μου και θα με υπερασπίζεται για πάντα.
9. Δεν με αφήνει να βαριέμαι ποτέ. Είναι πανέξυπνος και εφευρίσκει διαρκώς νέα παιχνίδια.
10. Με βοηθάει να χαλαρώνω. Απομακρύνει το μυαλό μου από το συνεχή άγχος και στρες της καθημερινότητας μου.
11. Πάμε για καφέ, για φαγητό, για μπάνιο, και με βοηθάει να κάνω νέους φίλους παντού.
12. Χαίρεται μαζί μου και δεν με κοροϊδεύει όταν θέλω να κάνω ότι κουταμάρα μου κατέβει στο μυαλό.
13. Αποτελεί φυσικό δάσκαλο για το παιδί μου. Του διδάσκει την ανιδιοτελή φιλία, την αγάπη, την πίστη, μαθήματα απαραίτητα για την διάμορφωση του χαρακτήρα του παιδιού. Κάνει το παιδί μου πιο δραστήριο, πιο κοινωνικό, πιο υπεύθυνο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://dogslife.forumgreek.com
 
Ο σκύλος μου είναι
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Dog's Life  :: Φροντίδα & Εκπαίδευση σκυλιού :: Συμβουλες.-
Μετάβαση σε: